اطلاعیه مهم: تنها سایت معتبر اینجانب omiddinparast.ir می باشد و باقی سایت ها و وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی که به هر نوعی از نام و شماره تلفن های اینجانب سوء استفاده نموده اند غیر قانونی و فاقد اعتبار می باشند.
instagram: omiddinparast.ravanshenas
جدیدتریت تالیف :کلیدهای روانشناسی افراد به زبان ساده (شناخت طرحواره ها و شناخت اختلالات روانی جهت موفقیت )

آیا چشم زخم واقعیت دارد؟

cheshm zakhm

امید دین پرست- مجله خانواده سبز – شماره 265 – پانزدهم مهر 1389

 

آیا چشم زخم واقعیت دارد؟

از جمله عواملی که ثابت شده است به موفقیت انسان لطمه می زند و جلوی پیشرفت انسان را سد می کند مسئله چشم زخم می باشد. در طبیعت عوامل غیر ملموس و غیر فیزیکی وجود دارد که با منطق و استدلال نمی توان آنها را پذیرفت، اما چیزهایی هستند که وجود دارند و ضرر و زیان و ایجاد نقصان می کنند، از جمله این پدیده ها چشم زخم و همچنین سحر و جادو می باشد که در اینجا قصد داریم به پدیده چشم زخم اشاره کنیم.

چشم زخم از نظر عقلی امر محالی نیست و در واقعیت وجودی آن نمی توان تردید کرد. عده ای از دانشمندان معتقدند که در برخی چشم ها، چنین خاصیتی وجود دارد، یعنی برخی دیده ها نوعی اشعه از خود بیرون می دهند که اثر بدی بر اشیاء وارد می کند مخصوصا اگر با یک نگاه و نظری مخصوص باشد.

برخی از دانشمندان عقیده دارند که نیروی مغناطیسی برخی چشم ها کارایی زیادی دارد که می توان با تمرین و ممارست آن را پرورش داد. حتما شنیده اید که مرتاضان هندی قادرند با نیروی چشمان خود قطاری را متوقف و یا میله آهنی را کج کنند. قرآن مجید از چشم زخم کافران نسبت به حضرت محمد (ص) خبر می دهد و می فرماید: « و ان یکاد الذین کفروا » که در سوره قلم می باشد و ترجمه آن چنین است: « نزدیک است کافران هنگامی که آیات قرآن را می شنوند تو را با چشمان خود هلاک گردانند و می گویند او دیوانه است. »

مفسران گفته اند که واقعیت این است که در میان آنان (افرادی از قوم بنی اسد) افرادی زندگی می کردند که به اصطلاح شور چشم بودند و به هر فرد و یا شیء که با نگاه اعجاب آمیز نگاه می کردند، به آن فرد و شیء ضرر و زیان می رسید و نزدیک بود از همین طریق پیامبر اسلام (ص) را دچار مشکلاتی کنند که عنایت الهی مانع از اقدام آنها شد. بنابراین قرآن نیز تلویحا مسئله چشم زخم را تایید کرده است. اما این مربوط به همه انسانها نیست و تنها به برخی از افراد به ویژه حسودان مربوط می شود.

بنابراین اگر کسی چیزی از برادر مومنش دید که سبب شگفتی و خوشایند او بود،‌ باید خدا را یاد کند که با این کار ضربه ای به وی نمی رسد. این یاد خدا در برخی روایات به عنوان تکبیر ذکر شده و در منابعی دیگر گفته اند 3 مرتبه بگویید: { ماشاء الله لا قوة الا بالله العلی العظیم }

و در هنگام برخورد با کودکان شیرین سخن حتما از ذکر فوق استفاده کنید یا هرگاه خواستید از خانه بیرون بروید سوره های فلق و ناس را بخوانید تا چشمی در شما اثر نکند.

در روایتی آمده است که چشم بد حق است اگر چیزی از تقدیر پیشی بگیرد همان چشم بد می باشد و نیز آمده که شیطان و حسد پدید آورنده این حالت است و اضافه کرده اند که نیمی از افرادی که در قبرستان که در قبرستان دفن شده اند از جهت چشم زخم می باشد!

گاهی اوقات غیر از انسانها اجنه نیز باعث چشم زخم می شوند. گاهی اوقات متوجه می شوید که نمی توانید کسی را تحمل کنید یا چنان حالت خاصی به روح و روان شما فشار وارد می شود که مدام برآشفته هستید. دیده می شود که اکثر دعواها در خانواده بین زن و شوهر یا بین دو همکار در محل کار، به علت وجود بار مغناطیسی و موج سنگین انرژی منفی حاصل از چشم زخم است که با شکستن ظرف شیشه ای که بی مورد شکسته می شود، آن حالت را نیروهای غیبی از شما دور می کنند و محیط از انرژی منفی سنگین عاری می شود. این کار باعث می شود تا اثرات زیان آور آن انرژی سنگین به شما آسیبی نرساند. اما این را بدانید که ادعیه هایی وجود دارند که شما با خواندن آنها یا برخی از آیات می توانید جلوی این پدیده را بگیرید و جلوی آسیب هایی که گاهی باعث از دست دادن زندگی یا حتی سلامتی و جان شما و عزیزانتان می شود را به راحتی سد کنید. از این رو جهت اطلاعات بیشتر می توانید به کتاب « کلیات اسرار و رازهای موفقیت » مراجعه فرمایید.

 

هدیه ویژه: بسته دعای همراه

به تمام کسانی که کتابها و محصولات ما را فقط از واحد پخش مستقیم کتاب دریافت می نمایند یک لوح یا بسته شکیل کوچک تایید شده به نام دعای همراه که شامل 51 دعا در یک بسته جیبی و ضد آب است و جهت خواندن نمی باشد و فقط به منظور همراه قراردادن نزد شما و یا فرزندانتان می باشد.

اسامی دعاهای موجود در این گنجینه نفیس عبارت است از: 1- لوح محفوظ 2- شرف الشمس 3- جنة الاسماء 4- گشایش کار 5- گشایش بخت 6- توسعه رزق 7- دعای نادعلی کبیر 8- حرز حضرت جواد (ع) 9- حرز حضرت علی (ع) 10- حرز حضرت زهرا (س) 11- حرز 5 تن آل عبا 12- اسماء الحسنی 13- معراج پیغمبر (ص) 14- دعای هفت هیکل 15- دعای شش قفل 16- دعای یاسین مغربی 17- دعای حصار 18- دعای چهار قل 19- دعای ظفر 20- دعای رفع امراض قلب 21- دعای عظیم الشان قدح 22- دعای دفع وحشت و ترس 23- دعای مهر و محبت 24- دعای گنج العرش 25- دعای جوشن کبیر 26- دعای باطل السحر و جادو 27- دعای دفع شدائد 28- شرح بازوبند حضرت علی (ع) 29- شرح خطبه حضرت آدم (ع) 30- اسماء اعظم 31- ام الصبیان ( جهت جلوگیری از سقط نوزاد و آزار شیاطین) 32- قلعه یاسین 33- حرز ابی درجانه کبیر 34- دعای یاهو یا من جهت رفع مرض 35- دعای خلاص شدن از بند 36- دعای دفع آفات 37- دعای نور 38- آیة الکرسی 39- دعای اداء دین 40- دعای هفت حصار 41- دعای آسانی وضع حمل 42- دعای حفظ اموال 43- دعای فرج 44- حرز حضرت رضا (ع) 45- دعای چشم زخم 46- حرز امام حسن (ع) 47- حرز امام حسین (ع) 48- و ان یکاد 49- دعای جلیل القدر 50- دعای دفع جن و پری 51- دعای سواران

۳۵ دیدگاه

 1. فانوس اسفند ۲۱, ۱۳۹۶ پاسخ

  بسیار عالی،منم به تجربه دیدم که کسانی چشم شور دارند که یا حسودن یا دیدشون محدوده و وقتی چیزی میبینن به نظرشون خیلی شگفت انگیزه و دور از انتظاره و در همچین مواردی باید خدا رو به عظمت یاد کنن ولی همچین کاری نمیکنن و همچنان در بهت و تعجب میمونن و بنده خدا رو با انرژی منفیشون میپوکونن.

 2. کوروش احمدی اسفند ۱۰, ۱۳۹۶ پاسخ

  سلام اقای دین پرست تورو به امام حسین(ع) خواهش میکنم کمکم کنید مردی هستم ۳۱ ساله با همسرم خیلی خوب بودیم ولی یکدفعه انگار همه چیز بهم خورد همسرم کلا رفت جوری از من متنفر شده و دوری میورزد که انگار من میخواهم اورا به قتل برسانم جوری ان ادم‌فرشته به ریختن ابرو و ضربه زدن به من بلند شده که خارج از عقل و درک هر کاری هم‌میکند نمیتواند به من نزدیک شود و بدبختی این حس را به خانواده خودش هم منتقل کرده است خواهشا کمکم گنید من نمیخواهم زندگیم از بین برود

  • نویسنده
   امید دین پرست اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷ پاسخ

   سلام علت این رفتار نامتعارف ریشه در چه چیزی دارد.ایا بدون دلیل بوده

 3. فرخنده دی ۱۵, ۱۳۹۵ پاسخ

  سلام ممنون از اطلاعات و سایت خوبتون
  سوالی داشتم در مورد خطبه حضرت آدم
  با شخصی ازدواج موقت کردم و قرارمون ازدواج دائم بود ولی چند ماه پیش بنا به دلایل بیخود و پیش پا افتاده این مسئله اتحام نشد و در خال حاضر ارتباط داریم ولی ایشان کلا نسبت به من سرد شده و هیچ تمایلی به زندگی با من را ندارن و این دعا پیششون هست تو رو خدا اگه میدونید چیکار کنم کمکم کنید ممنونتون میشم به ایمیلم جوابتون را ارسال کنید

  • نویسنده
   امید دین پرست دی ۲۲, ۱۳۹۵ پاسخ

   سلام نگران نباشید زیرا هیچ اثار بدی ندارد

 4. فاطمه صفایی آبان ۱۱, ۱۳۹۵ پاسخ

  سلام وقتتون بخیر ،ممنون از مباحثی که مطرح کردید ،مطمئنم خدای من خواسته که امروز تو اوج مشکلاتم با شما آشنا بشم ،باهمین شماره تماس بگیرم و ازتون کمک بگیرم ؟

  • نویسنده
   امید دین پرست آبان ۲۴, ۱۳۹۵ پاسخ

   بله ۰۹۱۹۴۱۵۰۰۸۲

 5. نازی بهمن ۲۵, ۱۳۹۴ پاسخ

  سلام من مشکل بزرگی دارم خواهش میکنم شمارتون رو برام ایمیل کنید میخاستم ازتون کمک بگیرم ممنون

  • نویسنده
   امید دین پرست بهمن ۲۹, ۱۳۹۴ پاسخ

   ۰۹۱۹۴۱۵۰۰۸۲

 6. مژده بهمن ۲, ۱۳۹۴ پاسخ

  سلام خسته نباشید …در مورد بسته دعای همراه سوال داشتم …
  مگر اینطور نیست ک گفتین دعا برای هر شخص باید نوشته شود با زعفران و شرایط خاص هر فرد …و اینکه دعای چاپی یا نرم افرازی ک مثلا توی گوشیت همراهته تاثیر ندارد ..?

  • نویسنده
   امید دین پرست بهمن ۱۲, ۱۳۹۴ پاسخ

   این ادغیه از ادعیه های مشهور و کلی نظیر جوشن کبیر و ….میباشند و با انچه شما میفرمایید فرق دارد در ضمن روی گوشی موبایل قابل قبول نیست زیرا در انها از الگوریتم و محاسباتی کامپیوتری بر اساس صفر و یک میباشد که هنگام پردازش براساس نوشتاری دیده میشوند

 7. darya بهمن ۲, ۱۳۹۴ پاسخ

  سلام و عرض ادب. ..تشکر بابت مطالب عالیتون
  وقت شما بسیار باارزش است ولی میخواستم نظرتون را درباره کانالی ک در تلگرام هست بدونم …ظاهرا خیلی مطمئن است و معتمدانه صحبت شده درباره طلسماتی چون طلسم بلقیس روی فلز هفت جوش ، باطل نامه ای بطول۸متر ک ی جور بیمه میکنه شخص را برای همیشه،راجع ب تغییر وضعیت فلکی شخص با عوض کردن اسم ،طلسم سفال آب ندیده احضار معشوق و …از تاریخچه و نسب و ….از حضرت سلیمان پیامبر گفته شده و بسیاری مطالب دیگر …شاید مطالبی اینچنینی در این شبکه های اجتماعی قابل اعتماد نباشند ولی آیا چنین مواردی ک چندتایی اش را مثال زدم واقعیت دارد..?

  • نویسنده
   امید دین پرست بهمن ۱۲, ۱۳۹۴ پاسخ

   سلام دوست گرامی فقط ایات قران و ادعیه های مشهور الهی را قبول دارم که از زبان بزرگان گفته شده و سندیت دارند نه مواردی که نامعتبر میباشند

 8. آمنه آذر ۷, ۱۳۹۴ پاسخ

  سلام آقای دین پرست من سی سالمه و اصلا خواستگار ندارم پیش یه دعانویس رفتم گفت یه گره بزرگی تو بختت هست یه دعا بهم داد و گفت اگر خواستگار نیومد هر دو ماه یکبار بیا . یکی رو میشناسم که خیلی پسر خوبیه و دنبال یه دختر خوبه برای ازدواج و من خیلی بهش علاقمندم وخیلی دعا میکنم که خدا بختم رو باز کنه کمک کنه بیاد خواستگاری نمیدونم چکار کنم خیلی دلم گرفته لطفا کمکم کنید . یه سوال دیگه داشتم من چند مدت پیش به یه دعا نویس گفتم برای من و همون پسره سر کتاب باز کنه بهم گفت چون ستاره هردو جور نیست اصلا بهم نمی رسید یعنی واقعیت داره?

 9. bjg آبان ۳, ۱۳۹۴ پاسخ

  سلام. ..در یکی از سایتها نرم افزار جامع و کاملی برای محاسبه وجود دارد. ..مثلا تعیین ساعات دعا و روزهای قمردرعقرب و بخورات لازمه و …ب همراه دعاهای مربوط و شرایط هر دعا و غیره…آیا باتوجه ب رعایت همه شرایط میتوان خود هر فرد مسایل و مشکلات خود را حل کرد و ب دیگران هم کمک کرد و از این راه درامد داشت. .?

  • نویسنده
   امید دین پرست آبان ۹, ۱۳۹۴ پاسخ

   اگر تسلط کامل بر تمام جوانب را دارید که خیلی خوب است اما در حد یک اطلات جزیی خیر زیرا محدوده متافیزیک بسیار بیشتر از این موارد است و نیاز به علم نجوم +قرانی +حروف ابجد +علوم غریبه +علوم خفیه+علوم روحی +علوم روانی +صور فلکی +…….دارد تا برداشتی درست از واقعیات داشته باشید تا بتوانید به افراد دیگری کمک نمائید

 10. بانو مرداد ۳۱, ۱۳۹۴ پاسخ

  بینهایت ازتون متشکرم…اجرتون با خدا
  سایت و مطالب شما بهم آرامش میده

 11. بانو مرداد ۳۱, ۱۳۹۴ پاسخ

  سلام…در مورد تغیر سرنوشت ازتون پرسیده بودم جوابی ندادید.اینکه اشخاصی وارد زندگیتون میشن ولی شما نمیخواهید.چون ادم های خوبی نیستن…این مطلب تو سرکتابهایی ک باز کردم مشترک بود ک از اون فرد دوری کن…
  این مطلب مشترک بود ولی درمورد مساله ام هر کی ی چیزی گفت کودوم رو درست میگه دیگه واقعا نمیدونم
  یکی گفت هیچی نیست یکی گفت تو همزادت رو ناخواسته کشتی یکی گفت سنگینی چشم روته یکی گفت…
  ی خواهر کوچکتر دارم اون ب همه چی رسیده …اما کارای من اصلا جلو نمیره…درسته هر کس قسمت و بخت خودش را دارد …ولی واقعا دختر بدی نیستم…

  • نویسنده
   امید دین پرست شهریور ۸, ۱۳۹۴ پاسخ

   تماس بگیرید تا برسی شود

 12. یامور مرداد ۱, ۱۳۹۴ پاسخ

  چطور میتونم تماس بگیرم.هر کاری میکنم به در بسته میخورم.هر رابطه ای هم میگذارم به بدترین شکل بهم میخوره حتی ازدواجم.دیگه نابود شدم کلا.ترو خدا کمکم کنید

 13. مهدی کرمیان تیر ۲۱, ۱۳۹۴ پاسخ

  با عرض سلام
  من در یک سخنرانی در مورد چشم زخم شنیدم که : اگر کسی در درون خود قبول نکند که شخص مقابل می تواند چنین تاثیری روی او داشته باشد آسیبی نمی بیند .
  در بیشتر موارد ما خودمان به او این انرژی را میدهیم که به ما انرژی منفی بدهد . نظر شما در این مورد چگونه است ؟

  • نویسنده
   امید دین پرست تیر ۳۰, ۱۳۹۴ پاسخ

   تا حدودی تاثیر دارد ولی گاهی نمیتوانید جلود جریان انرزی را بگیرید مگر با استفاده از تعویذات و قران

 14. seyedeh خرداد ۲۹, ۱۳۹۴ پاسخ

  با سلام،من تازه با شما سایت شما آشنا شده ام،خانواده من از سحر و جادو خیلی آسیب دیده اند، تقریبا به فلاکت رسیده اند، اما نمیتونیم مشکل رو برطرف کنیم، میشه شما کمکمون کنید؟
  سپاس از همه زحماتتان

  • نویسنده
   امید دین پرست خرداد ۳۱, ۱۳۹۴ پاسخ

   تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشم زیرا با موارد دیگر اشتباه نگیریم

 15. هاجر خرداد ۲۶, ۱۳۹۴ پاسخ

  با سلام.چطور می توانم کتاب کلیات اسرار را از واحد پخش مستقیم بگیرم؟در مورد ازدواجم هرچقدر دعا کردم ، نشد که نشد ، دیگه نمیدانم چه کار کنم.

  • نویسنده
   امید دین پرست خرداد ۳۱, ۱۳۹۴ پاسخ

   ۰۹۱۹۴۱۵۰۰۸۲ یا خرید اینترنتی ار سایت موجود

 16. leila اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۴ پاسخ

  سلام استاد ارجمند و گرامی .باتشکر از راهنمای و همراهی شما.عرضی داشتم خدمتون .مشکلات زیادی دارم و گره مشکلاتم ب یاری خدا با فروش ملکی ک دارم حل میشه اما فروش نمیره .اگه حقیر قابل باشم دعایی بفرمایید تا گره کارم باز بشه خیلی نذر ونیاز کردم امانتیجه نداشته.جسارتم را ببخشید .سپاس فراوان .در پناه حق باشید.

  • نویسنده
   امید دین پرست اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۴ پاسخ

   در کتاب کلیدهای مشکل گشا در قسمت فروش ملک ایه ای از قران اورده شده که مجرب است و الهی لطفا به ان مراجعه فرمائید

 17. ملیحه بهمن ۱۳, ۱۳۹۳ پاسخ

  با سلام
  بسته دعای همراه را چطور میتوان از شیراز تهیه کرد. یا چطور میتوان با شما جهت ارسال تماس گرفت.
  با تشکر

  • نویسنده
   امید دین پرست بهمن ۱۳, ۱۳۹۳ پاسخ

   خرید اینترنتی یا تماس با شماره ها—دوستان دقت فرمایند برخی از سوالات بارها تکرار شده خواهش میکنم کمی دقت فرمائید افرادی که جوابی به انها داده نمیشود بدانند که بارها مشابه جوابشان داده شده

 18. رامین آبان ۱۹, ۱۳۹۳ پاسخ

  با سلام و خسته نباشید.
  با تشکر از مطالب خوب سایت شما دوست عزیز.من میخواستم این بسته دعای همراه رو داشته باشم.چه طوری امکانش هست.
  مرسی از لطف شما.

  • نویسنده
   امید دین پرست آبان ۲۴, ۱۳۹۳ پاسخ

   تماس بگیرید

 19. hassan مرداد ۱۶, ۱۳۹۳ پاسخ

  باسلام و احترام
  با عرض خسته نباشید و تشکر فراوان از جناب آقای امید دین پرست بابت تمام زحماتتان در نشر کتابهای بسیار مفید و ارزشمندتان که واقعن چراغی بوده در ذهن و افکار تاریکمان.
  اثرات مثبت کتابتان طوری بوده است که وظیفه خود میدونم کتابتان را به همه مردم دنیا معرفی کنم.
  خوشحالم از اینکه تونستم احساسمو براتون بیان کنم.
  با آرزوی موفقیت بی پایان همیشه سبز . . .

  • نویسنده
   امید دین پرست مرداد ۲۱, ۱۳۹۳ پاسخ

   قربان احساس خوب و روحانی شما قطعا خداوند به دل هر کسی مینگرد و به او عطا مینماید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*